Pierwsze lato na swoim

Z początkiem sierpnia br. Zastępca Burmistrza Emilia Mazur podpisała kolejne akty sprzedaży lokali w ramach połczyńskiej Akcji Mieszkanie „za grosze”.

Do grona zadowolonych właścicieli dołączyli tym razem mieszkańcy miasta Katarzyna Kruszyna, Roman Friese, Tadeusz Walterowicz, Krzysztof Kucharski oraz Maria Stępińska z Tychówka.

Nowi właściciele w większości ponieśli nakłady na remonty lokali, toteż zostały one zaliczone w poczet ceny. A ta nie była wygórowana, ponieważ dotychczasowym najemcom lokali komunalnych przyznano bardzo duże upusty. Ich wysokość jest dodatkowo powiększana ze względu na jednorazową wpłatę i osiąga nawet 85% wartości lokalu. Z możliwości premiowanej jednorazowej wpłaty skorzystali wszyscy nabywcy.

Gratulujemy nabywcom!

Przypominamy, że nadal trwa Akcja Mieszkanie „za grosze”. Władze Połczyna-Zdroju chcą, aby mieszkańcy zamieszkali na swoim. Lokale komunalne można nabyć od miasta nawet już za 15% wartości. A jeśli to stanowi przeszkodę, miasto pomaga i rozkłada cenę na dogodne raty, nawet na dziesięć lat. Aby maksymalnie ułatwić nabycie mieszkań, do obsługi wytypowano dwóch urzędników: Adam Korszyłowski i Mariusz Matysek czekają na zainteresowanych w pokoju nr 206, nr tel. (94) 36 661 26. Tam można złożyć wniosek i uzyskać pomoc oraz wszelkie przydatne informacje.

Od kwietnia br. Sejm wprowadził zmiany w przepisach. Na ich skutek lokatorów mieszkań komunalnych w najbliższych latach mogą czekać podwyżki czynszów związane ze zmianami kryterium dochodowego.