Partner z Ukrainy

Połczyn-Zdrój nawiązał współpracę partnerską z kolejnym zagranicznym miastem. Tym razem po Niemczech i Włoszech przyszedł czas na Ukrainę.
Od kilku tygodni oprócz niemieckiego Templina i włoskiej Controguerry Połczyn ma jeszcze jedno miasto partnerskie. Jest to Korosteń leżący na Ukrainie w obwodzie żytomierskim, 60 km od granicy z Białorusią, 200 km na północny zachód od Kijowa. Korosteń jest miastem o bogatej historii, zamieszkiwanym obecnie przez około 50 tysięcy ludzi.
Inicjatywa nawiązania współpracy wyniknęła z realizacji projektu prowadzonego przez Instytut Rozwoju Regionalnego w Szczecinie pod nazwą „Współpraca partnerska gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego z ich odpowiednikami położonymi na terenie środkowej Ukrainy”. W związku z realizacją projektu partnerskie stosunki nawiązało łącznie 19 samorządów z województwa zachodniopomorskiego i tyle samo z Ukrainy.
Po podpisaniu listu intencyjnego w Szczecinie przedstawiciel Korostenia, pan Wasyl Gorochowskij przyjechał do Połczyna gdzie spotkał się z przedstawicielami naszego samorządu.

Partner z Ukrainy Partner z Ukrainy