Otwarcie kina Goplana – fotorelacja

Przez cały miniony weekend odbywały się uroczystości związane z zakończeniem I etapu modernizacji obiektu Centrum Kultury Kino Goplana.

Najważniejszym wydarzeniem było otwarcie sali widowiskowo-kinowej, na które przybyło wielu gości, m.in. Stanisław Wziątek – Poseł na Sejm RP, Mirosław Majka – Starosta Świdwiński, Danuta Malitowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwińskiego, projektanci i wykonawcy inwestycji, wieloletni animatorzy kultury.
W piątkowy wieczór na deskach Kina Goplana wystąpili aktorzy Teatru Broadway ze Szczecina z programem „Musicalowa Gala”.
W sobotnie popołudnie mnóstwo widzów przyciągnął film „Miasto 44”. Punktem kulminacyjnym tego dnia była premiera „Buntu czarownic w krainie bajek” w reżyserii Małgorzaty Lorenc i Piotra Gawrońskiego na podstawie scenariusza Krzysztofa Rotnickiego. Mimo deszczowej aury atmosfera była fantastyczna. Sala kinowa wypełniona po brzegi, czerwony dywan, zajeżdżające limuzyny, damy w kapeluszach i pięknych kreacjach – wszystkie te elementy nadawały wydarzeniu blichtru. A sam film, w pełni amatorski, w którym całą obsadę stanowili połczynianie, sprawił wielką niespodziankę widzom. Wybuchy śmiechu i oklaski długo rozbrzmiewały w salach Kina Goplana.
Niedziela również obfitowała w ciekawe atrakcje kulturalne. W południe na ekranie kina rozgościł się „Hercules 3D”, a po południu piękne dźwięki muzyki klasycznej stworzyli muzycy Filharmonii Koszalińskiej z zespołem „La donna e mobile” oraz Chór „Cantus”.
Dodatkowym bonusem dla mieszkańców było mała uroczystość w Parku Zdrojowym. Koło pijalni wody „Joasia” odsłonięto zegar słoneczny, ufundowany przez połczyńskich biznesmenów, panów Jabuba Mączkę i Michała Szymańskiego.

fot. Joanna Pawłowska

fot. Piotr Gawroński