Odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej

Przed laty w Połczynie-Zdroju rozpoczął się sławny na cały kraj Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Choć dziś już go nie ma, tradycję kontynuują uczniowie. W minionym tygodniu odbył się w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bolkowie Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej zorganizowany przez nauczycielkę muzyki Stanisławę Szabrońską.

Jak co roku uczniowie prezentowali się w wybranych przez siebie utworach solo lub w zespołach klasowych. Nie zabrakło znanych i lubianych melodii, a także śmiałków, którzy odważyli się wystąpić przed całą szkołą.

Dodatkową atrakcją było wyświetlenie ciekawej prezentacji multimedialnej, przybliżającej uczniom historię Polski i jej niełatwą drogę do odzyskania niepodległości.

Pierwszy festiwal Piosenki Żołnierskiej odbył się w lipcu 1967 w Połczynie-Zdroju. W następnym roku odbywał się jednocześnie w Kołobrzegu w dniach 3-7 lipca oraz w Połczynie-Zdroju. Od 1969 w Połczynie odbywał się Festiwal Zespołów Artystycznych Wojska Polskiego, natomiast w Kołobrzegu – Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Na początku lat 90 XX wieku festiwal został zawieszony, a w 1991 przekształcony w imprezę zatytułowaną „Arsenał Artystyczny”.