NOWOROCZNY KONCERT DOBROCZYNNY 2020

Noworoczny Koncert Dobroczynny powstał z myślą o mieszkańcach Gminy Połczyn-Zdrój, którzy potrzebują pomocy. – Człowiek w obliczu cierpienia, choroby bardzo często pozostaje sam. Tym koncertem chcielibyśmy, aby wiedzieli, że jesteśmy i że mogą na nas liczyć – powiedzieli na otwarciu wydarzenia Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek oraz dyrektor Centrum Kultury Krzysztof Szewczuk.

W tym roku całość zebranych funduszy, podczas tego wydarzenia, została przekazana na leczenie Stefana Mycy. Byłego dyrektora połczyńskiego Liceum (ZSP), pedagoga, wychowawcy, aktywnego do dziś samorządowca. Osoby, która wiele zrobiła dla naszej lokalnej społeczności. 

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję zbierania środków na leczenie Profesora. Na scenę zaproszono dyrektor ZSP Hannę Zielińską, nauczyciel Katarzynę Hawryluk, absolwentów Paulinę Tobołę oraz Katarzynę Bartnik. Dzięki zaangażowaniu absolwentów udało się podczas zbiórek w internecie zgromadzić już ponad 118 tys. złotych i jest to bardzo duża kwota, ale wciąż niewystarczająca. Dlatego realizowane są kolejne inicjatywy.  

Koncert nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie wykonawców, którzy go współtworzyli. Pierwsza część koncertu należała do Kameralnego Chóru Mieszanego “Cantus”, który przedstawił połczyńskiej publiczności wybór kolęd. Wraz z połczyńskim chórem zaprezentowali się młodzi soliści uczestniczący w zajęciach Studia Art-Voice, działającego w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju pod fachową opieką Bolesława Kurka.

Następnie na scenie Kina Goplana zaprezentowała się Grupa Teatralna “Figiel” prowadzona przez Małgorzatę Lorenc. “Figiel” wystawił przedstawienie jasełkowe do scenariusza napisanego przez Krzysztofa Rotnickiego. Sztuka zyskała dużą sympatię publiczności i ciepłe przyjęcie.

Jako ostatni na scenie zaprezentował się Bogdan Trojanek i Cygański zespół Terne Roma, który wpisał się w klimat dzisiejszego koncertu i zaprezentował głównie nieznany dotąd w jego wykonaniu wybór kolęd. Publiczność jak zwykle dobrze się bawiła, a cały koncert pozostawił na widzach bardzo dobre wrażenia. 

Na zakończenie koncertu Dyrektor Centrum Kultury Krzysztof Szewczuk wraz z opiekunem Szkolnego Koła “Caritas” ks. Markiem Roskowińskim partnerem Noworocznego Koncertu Dobroczynnego podali kwotę jaka został uzbierana w jego trakcie i wspólnie z Burmistrzem Połczyna-Zdroju Sebastianem Witkiem podziękowali wszystkim jego uczestnikom za pomoc i zaangażowanie w jego organizacji. Wolontariusze Szkolnego Koła “Caritas” uzbierali kwotę w wysokości 5510,70 zł, która w całości zostanie przekazana na leczenie Stefana Mycy.

Organizatorów bardzo cieszy fakt, że Noworoczny Koncert Dobroczynny zgromadził w Kinie Goplana dużą publiczność. Połczynianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serce do pomagania i że można na nich liczyć.