Nowe otwarcie w połczyńskim Urzędzie Miejskim

Burmistrz Sebastian Witek, Zastępca Burmistrza Emilia Mazur, Sekretarz Jacek Brzozowski oraz Skarbnik Przemysław Pisula – to nowe kierownictwo gminy Połczyn-Zdrój.

– Mieszkańcy postawili nie na kontynuację tego co było, ale na modernizację gminy – mówi Burmistrz S. Witek. – Połczyn ma być dumnym miastem, podobnie jak cała gmina. Chciałbym, aby to był modny adres, tak jak Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach, czy Krupówki w Zakopanem. Aby każdy Polak chciał to miejsce odwiedzić przynajmniej raz w życiu – podkreśla nowy włodarz Połczyna-Zdroju. – Oczekiwania mieszkańców są bardzo różne, czasem zwyczajne, a czasem wygórowane w stosunku do możliwości. Dlatego wiem, że nie będzie łatwo. Skoro jednak podjąłem się tego wyzwania, zrobię wszystko, aby nie zawieść. Pomoże mi w tym młoda, ale już doświadczona ekipa współpracowników.

Zastępca Burmistrza Emilia Mazur – Od ponad dwunastu lat związana z Lasami Państwowymi, gdzie pracowała jako Sekretarz Nadleśnictwa. Odpowiadała za administrację, remonty, inwestycje i gospodarkę mieszkaniową. Obok wykształcenia leśnego posiada również wykształcenie oraz doświadczenie w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków unijnych oraz prawa zamówień publicznych. Prywatnie interesuje się historią ogrodów i ich projektowaniem oraz gospodarką przestrzenną. Posiada tytuł inżyniera kształtowania terenów zieleni.

Jacek Brzozowski – Samorządowiec z zamiłowania. Po ponad dwunastu latach pracy jako Sekretarz Powiatu Drawskiego wygrał konkurs na stanowisko Sekretarza Gminy Połczyn-Zdrój. Był prawdopodobnie najmłodszą osobą w kraju obejmującą tę funkcję w powiecie. Wcześniej pracował jako Inspektor w Urzędzie Miejskim w Białym Borze, a następnie jako rzecznik prasowy Burmistrza Szczecinka. Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami (posiada licencję Ministra Infrastruktury). Lubi niekonwencjonalne projekty. Jednym z nich była ogólnopolska akcja promocyjna „Jezioro Tajemnic”, którą prowadził. Akcja otrzymała w 2018 roku Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu, jednego z najważniejszych konkursów branży turystycznej (wyróżnienie przyznawane m.in. przez PTTK oraz dwóch Ministrów RP). W powiecie przyczynił się m.in. do rozwoju sektora nauczania specjalnego.

Przemysław Pisula – ekonomista, jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na kierunku ekonomia o specjalności rachunkowość i finanse oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość budżetowa. Karierę zawodową rozpoczął w 2007 roku w Świdwińskiej firmie produkcyjnej. W latach 2008-2016 pracował w sektorze bankowym, w tym jako Dyrektor Oddziału Banku BGŻ w Świdwinie. W 2016 roku został powołany na stanowisko Skarbnika Miasta Świdwin. W trakcie swojej kariery służbowej był uczestnikiem licznych szkoleń i warsztatów z zakresu zarządzania, analizy ekonomicznej i gospodarki finansowej. Prywatnie interesuje się geografią, historią i sportem.

– Mamy sporo pomysłów, które będziemy sukcesywnie przedstawiać – informuje Burmistrz Witek. – Trwają analizy, ale już wiemy, że niektóre z nich można zrealizować niewielkim kosztem, zaś na inne trzeba sporo pieniędzy i czasu. W maju zostanie opracowany raport o stanie gminy, jednak już dziś mogę powiedzieć, że na przykład szacowane w br. wynagrodzenia członków kierownictwa gminy będą o ok. 50 tysięcy złotych niższe, niż to było wcześniej. W zadłużonej gminie musimy szukać oszczędności, środki wydawać jak najbardziej racjonalnie. Z drugiej strony, musimy też znaleźć motory rozwoju. Pomocy gminy potrzebują zarówno osoby starsze, które budowały Połczyn, jak też i młodsze, które chcą uczestniczyć w jego modernizacji. Musimy mieć propozycje dla różnych grup społecznych. Ale prosimy mieszkańców też o to, aby dali coś z siebie. Chcemy dać szansę młodym ludziom i liczymy na ich pomysły.

Burmistrz Sebastian Witek wcześniej sprawował m.in. funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn. Ma 49 lat. Jest leśnikiem z wykształcenia, po studiach wyższych. Całe zawodowe życie był związany z LP, gdzie karierę zaczynał od stanowiska stażysty w Nadleśnictwie Połczyn. W Lasach Państwowych zarządzał majątkiem wielokrotnie przekraczającym budżet gminy.

Od lewej Jacek Brzozowski, Sebastian Witek, Emilia Mazur i Przemysław Pisula