Nordic Walking – Włóczykije 2016

Środa 31 sierpnia 2016 roku była dniem niezwykle szczególnym, gdyż zapisała się uczestnikom wielką radością za wspólnie spędzony czas z kijkami nordic walking. Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie zorganizowała rekreacyjny marsz „Nordic Walking – Włóczykije 2016” trasą w kierunku ośrodka nad „Przystanią Domina” w Bystrzynie.

Zbiórka marszu odbyła się przy siedzibie LGD. Trasa marszu obejmowała drogę gruntową przez Świdwin, Bystrzynka, Bystrzyna, gdzie w Ośrodku organizatorzy marszu przewidzieli poczęstunek. Na miejscu odpoczynku przewidziano pieczone kiełbaski z grilla, słodkości oraz napoje. Przeprowadzony został również wykład pani dietetyk Agaty Wrzesińskiej – zostały omówione problemy w żywieniu osób starszych i niepełnosprawnych, zapotrzebowanie na składniki pokarmowe osób starszych i niepełnosprawnych, zasady żywienia osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych, żywienie w wybranych jednostkach chorobowych: cukrzyca, wrzody żołądka, marskości wątroby, żywienie osób niepełnosprawnych oraz starszych – dieta łatwostrawna.

Pogoda tego dnia była przepiękna. Siła i wytrwałość uczestników była tak duża, więc marsz był bardzo udany. Na mecie wszyscy stawili się niemal jednocześnie, nikt nie wyprzedzał grupy, wszyscy pokonali wyznaczona trasę, choć momentami nie było to takie łatwe, ale nawet w trudnych momentach uczestnicy pomagali sobie nawzajem i nikt nie zostawił potrzebującego pomocy samemu sobie!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia marszu oraz wszystkim przybyłym uczestnikom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Kępa – za poprowadzenie marszu, pani Lucynie Gasztold – za bezpłatną opiekę medyczną oraz panu Krzysztofowi Kuźmie – z Polskiego Związku Niewidomych Koło Świdwin za oprawę muzyczną. Gorące podziękowania składamy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w Świdwinie za bezpłatne użyczenie terenu nad “Przystanią Domino” w Bystrzynie.

 

                                                                                       Tekst: Krzysztof Siubdzia

Zdjęcia: Aneta Ogińska