Nauka Nordic Walking

W dniach 2-3 lipca 2011 r. Gmina Połczyn-Zdrój przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking reprezentowanego przez instruktorów poznańskich Małgorzatę Asman-Krzywińską oraz Romana Krzywińskiego, zorganizowała dla mieszkańców gminy i kuracjuszy zajęcia pilotażowe z Nordic Walking.
Pomimo niesprzyjającej aury 2 lipca o godzinie 10.00 uczestnicy licznie przybyli na zajęcia teoretyczne, które odbyły się w Centrum Kultury i trwały 1,5 godziny. O godzinie 12.00 i 16.00 uczestnicy wzięli czynny udział w części praktycznej, gdzie uczono się prawidłowego chodzenia. Ze względu na padający deszcz zajęcia praktyczne w dwóch licznych grupach odbyły się na boisku tartanowym Publicznej Szkoły Podstawowej w Połczynie-Zdroju
3 lipca o godzinie 10.00 na Placu Wolności zachęceni swoimi postępami w technice nordic walking odbyły się zajęcia jeszcze liczniejszej grupy mieszkańców i kuracjuszy. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy udali się do Parku Zdrojowego. Tam pod okiem instruktorów doskonalone były umiejętności techniczne oraz odbył się 30 minutowy marsz z kijami.
Gmina wspólnie z instruktorami z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking planuje zorganizować w II połowie września br jeszcze jedne zajęcia z Nordic Walking. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Zdzisławem Wiater – inspektorem d/s sportu Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju tel. 602 583 056 lub 94 36 66 123.