Muzyczna rocznica

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Połczynie-Zdroju odbyła się Msza za Ojczyznę. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, związkowych, Policji i OSP z terenu gminy. Następnie w połczyńskim Zamku została otwarta wystawa fotograficzna Roberta Gauera „Moja plaża”. Przepiękne czarno-białe zdjęcia w dużych formatach wystawiono w sali kominkowej.

Po południu na melomanów dobrej muzyki czekała nie lada gratka. W salach Zamku wydarzył się program instrumentalny kameralistów z Filharmonii Koszalińskiej, który sprowadził wielu słuchaczy. Koncert miał odbyć się na dziedzińcu, ale muzycy poprosili o przeniesienie go do Zamku ze względu na warunki pogodowe. Muzycy zaprezentowali popularne utwory w programie pt. „Europa zaprasza do tańca”. Słuchacze mieli przyjemność rozpoznać utwory m.in. Chopina, Straussa, Bizeta, Offenbacha, Piazzoli czy Kilara.

Wieczorem w Amfiteatrze rozbrzmiały bluesowe nuty zagrane przez połczyński zespół „Dobragramy”. Pełen świetnej muzyki występ był tzw. suportem dla przesympatycznej finalistki programu „Must Be the Music” – Joli Tubielewicz z zespołem. Ta drobna osóbka z głosem jak dzwon zaprezentowała utwory własne oraz światowe przeboje. Energetyczny występ rozgrzał tłumy w Amfiteatrze.

Muzyczna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

getimg (1)

fot. Tomasz Chmielewski