Młodzi piłkarze MOP Pomezania powrócili z obozu w Połczynie-Zdroju

W dniach 21-29 lipca na zgrupowaniu sportowym w Połczynie-Zdroju przebywali piłkarze MOP „POMEZANIA” z rocznika 1998/99 i 2000/2001. Nasze drużyny wraz z grupą małych piłkarzy „Spójnia” Sadlinki zamieszkali w Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie stworzono im bardzo dobre warunki do wypoczynku i odnowy biologicznej. W pierwszej części obozu chłopcy po porannym rozruchu w jednym z największych parków w Polsce odbywali dwa ciężkie treningi na miejscowym stadionie. Natomiast wieczorem codziennie rozgrywali w poszczególnych grupach wiekowych wewnętrzne turnieje w 4-osobowych składach.

Młodzi piłkarze MOP Pomezania powrócili z obozu w Połczynie-ZdrojuWe wtorek do południa zawodnicy z najstarszej grupy wraz kadrą szkoleniową zaliczyli 12 km marszobiegu po urokliwej trasie rowerowej Połczyn-Zdrój – Złocieniec, która została usytuowana na dawnym szlaku kolejowym, przebiegającym głównie w obszarach leśnych. Podobny marszobieg zaliczyli również chłopcy z rocznika 2000/2001 w godzinach popołudniowych, którego wymiar był lekko skrócony.

W środę cała ekipa udała się do Ośrodka Sportowego w Świdwinie, gdzie przeprowadzono krótki rozruch, a następnie w Parku Wodnym przez 2 godziny poddawali się odnowie biologicznej w wodzie.

W czwartkowy wieczór drużyna z rocznika 1998/99 rozegrała pierwszy sparing z juniorami „Pogoni” Połczyn remisując 1-1 po bramce Krzysztofa Krakowiaka.

Młodzi piłkarze MOP Pomezania powrócili z obozu w Połczynie-ZdrojuNatomiast w piątek nasi piłkarze udali się do Kołobrzegu, gdzie po zwiedzeniu pięknego stadionu piłkarskiego rozegrali mecz z AP „Kotwica” Kołobrzeg przegrywając 2-5 po bramkach Krzysztofa Krakowiaka i Patryka Kichnera. Po meczu udali się na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników WOPR kąpali się w Morzu Bałtyckim.

W sobotę na miejscowym stadionie odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji Dni Miasta Połczyn-Zdrój, podczas którego prawdziwą rewelacją okazali się chłopcy z Sadlinek, którzy go wygrali zdobywając zarazem tytuł króla strzelców (Jakub Szmidt) oraz najlepszego bramkarza (Krzesimir Koralewski). Nasza drużyna z rocznika 2000/2001 wywalczyła II miejsce, a jej zawodnik Mateusz Piotrowski zdobył tytuł króla strzelców (jest on zarazem uczniem Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Malborku i niebawem zostanie transferowany z Wiktorem Kucia do gry w barwach „POMEZANII” ze „Spójni” z Sadlinki). Wymienione drużyny zostały uhonorowane pucharami i statuetkami ufundowanymi przez panią Burmistrz – Barbarę Nowak.

Młodzi piłkarze MOP Pomezania powrócili z obozu w Połczynie-ZdrojuPo południu w Domu Wczasów Dziecięcych odbył się tradycyjny grill, w czasie którego podsumowano przebieg zgrupowania. Następnie dyrektor Krzysztof Łazarz wraz z Komendantem Powiatowym Policji
insp. Robertem Rzeźnikiem wręczyli uczestnikom statuetki i nagrody .Wieczorem chłopcy z kadrą szkoleniową oglądali w amfiteatrze występ Sidneya Polaka.

W niedzielę nasza grupa udała się na plażę do Czaplinka, gdzie chłopcy kąpali się w jeziorze grając przy tym w siatkówkę i piłkę plażową. W poniedziałek mieliśmy zaplanowany atrakcyjny rejs statkiem po jeziorze jednak z uwagi na warunki pogodowe z niego zrezygnowaliśmy, w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Malborka.

Tekst i zdjęcia: Henryk Pawłowski – trener koordynator G.O.S.S.M Malbork