Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej

Dwanaście par stanęło do rywalizacji w kolejnych Otwartych Mistrzostwach Powiatu Świdwińskiego w piłce siatkowej plażowej mężczyzn.

Po całym dniu gier w różnych warunkach atmosferycznych wyłoniono cztery pary półfinałowe.

I tak w I półfinale para z Kołobrzegu (Czachorowski Grzegorz, Wyszyński Stefan) pokonała 2:0 siatkarzy ze Złocieńca (Budziszewski Jacek, Paszkiewicz Bartosz).
Natomiast w II półfinale zawodnicy z Jastrowia (Wojtiuk Tomasz, Suchocki Przemek) po zaciętym meczu pokonali 2:1 dwójkę z Połczyna, Szczecina (Kławsiuć Tomasz, Miszczak Marcin).

W meczu o III miejsce para Kławsiuć , Miszczak pokonali 2:1 parę Budziszewski, Paszkiewicz.

W finale Czachorowski Grzegorz oraz Wyszyński Stefan potwierdzili bezwzględną dominację w całym turnieju pokonując bez problemu 2:0 Tomasza Wojtiuka i Suchockiego Przemka.

Na zakończenie turnieju puchary dla najlepszych par wręczyli Zastępca Starosty Powiatu Świdwińskiego Roman Kozubek oraz organizatorzy zawodów Prezes MKS Mieszko Kazimierz Kławsiuć i Trener Wojciech Halec.

Kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Świdwińskiego w piłce siatkowej plażowej mężczyzn odbędzie się za rok na boisku przy Sanatorium „Irena”.

Dzień wcześniej odbył się turniej piłki siatkowej plażowej młodzieży gimnazjalnej, w którym udział wzięły dziewczęta oraz chłopcy.
Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono następującą kolejność:

I m. – Gajdziel Aleksandra, Sobótek Kamila
II m. – Bimkiewicz Magdalena, Bimkiewicz Ewa
III m. – Skorupa Kacper, Kalota Adam
IV m. – Ślusarczyk Mariusz, Paszkiewicz Patryk

Pary uczestniczące w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Świdwińskiego:

1. Karczyński Norbert, Makowski Piotr -€“ Drawsko Pomorskie
2. Wojtiuk Tomasz, Suchocki Przemek -€“ Jastrowie
3. Benedykczak Krzysztof, Budzisz Daniel -€“ Barwice
4. Makowski Marcin, Skowron Seweryn -€“ Świdwin
5. Budziszewski Jacek, Paszkiewicz Bartosz -€“ Złocieniec
6. Karpus Wojciech, Droździel Marcin – Szczecin
7. Walczak Paweł, Kruk Paweł – Połczyn-Zdrój
8. Sołtysiak Tomasz, Olejnik Mateusz -€“ Połczyn-Zdrój
9. Czachorowski Grzegorz, Wyszyński Stefan -€“ Kołobrzeg
10. Kławsiuć Tomasz, Miszczak Marcin -“ Szczecin
11. Żakowski Mariusz, Buczkowski Cezary -€“ Połczyn-Zdrój
12. Gajdziel Michał, Kozioł Gracjan – Połczyn-Zdrój

Kamil Halec