Mądra Szkoła Czyta Dzieciom

Gościem honorowym inaugurującym cykl tegorocznych spotkań pod nazwą „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom” była Aneta Wasilewska, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju.

Książka, którą podzieliła się z dziećmi klas piątych i szóstych, miała niecodzienną i wzruszającą historię związaną z pobytem rodziny w Szkocji. Opowieść o niedźwiedziu Wojtku była pierwszą anglojęzyczną książką zakupioną z drugiej ręki do nauki nowego języka. Członkowie rodziny z radością przyjęli fakt, że przez meandry języka angielskiego przeprowadzi ich Polak- niedźwiedź Wojtek.

Zaproszeni uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanego fragmentu tekstu, zwłaszcza że pani Aneta zaproponowała oryginalną formułę spotkania czytelniczego. Czytała fragmenty po polsku, a syn pani Anety- Maciej, uczeń klasy VIII, to samo czytał po angielsku.

Gość opowiedział dzieciom o czasach, gdy o ciekawe książki było bardzo trudno. Zdobyć je można było tylko w bibliotece, ale dotrzeć do niej, gdy się mieszkało na wsi, nie było tak łatwo jak dzisiaj.

Pani Aneta przybliżyła słuchaczom historię niedźwiedzia, opowiadając wiele ciekawych anegdot związanych z jego służbą w wojsku polskim.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników, a na co dzień przypomni nam o nim niedźwiedź Wojtek- maskotka i książka o nim, które pani Aneta podarowała bibliotece.