Lekcja odpowiedzialności

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju wybrali samorząd szkolny.

Początek października to niecierpliwie wyczekiwany przez społeczność szkolną czas wyborów samorządowych. Tym razem nie było inaczej. Od dwóch tygodni szkoła żyła kampanią wyborczą. Od tygodnia ściany i drzwi klasowe zdobiły plakaty wyborcze tych, którzy odważyli się wyjść z tłumu i zgłosili swoje kandydatury do SU.

W ciągu tygodnia uczniowie zapoznali się z programami wyborczymi młodych samorządowców. Niektóre obietnice budziły zdziwienie, inne nadzieję, bądź ciekawość. Zgodnie z tradycją w przeddzień wyborów odbyła się debata wyborcza pod nazwą „Gorące Krzesła”. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów klasowych i kandydaci do SU. Wyborcy bezlitośnie punktowali nieprzemyślane obietnice, jednak zdecydowanie więcej było  rozsądnych pomysłów. Ciekawostką jest pojawiający się wśród wielu propozycji działań trend ekologiczny, który wskazuje wyraźnie na wzrost świadomości ekologicznej młodych ludzi.

W spotkaniu aktywny udział wziął Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju Stanisław Tokarski, który służył radą i pomocą debatującym uczniom.

Po 24-godzinnej ciszy wyborczej, 8 października br. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w głosowaniu. Na 245 oddanych głosów, tylko 2 okazały się nieważne.

Wyniki głosowania prezentują się następująco: Maciej Wasilewski kl.VIII a, Alicja Bieńczycka kl. VII b, Olga Terlecka kl. VIII a, Oliwia Czajkowska kl. VI a, Maja Wilniewicz kl. IV b, Michalina Bzdek-Konopka kl. IV a, Zofia Grzybowska kl. VIII a, Julia Jurkowska kl. VI a, Emilia Gryzel kl. VII b, Gabriel Wołowski kl. IV b.

Kolejność nazwisk odzwierciedla oddane głosy. Samorząd w Szkole Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju w roku szkolnym 2019/20 będzie działał w powyższym składzie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz odpowiedzialnym wyborcom.