III Memoriał im. Antoniego Banaszewskiego Redło 18.08.2018r.

W dniu 18.08.2018 r. o godz. 10:00 na stadionie miejskim w Redle odbył się III Memoriał im. Antoniego Banaszewskiego w Piłce Nożnej Dzieci. W imprezie przeprowadzonej na stadionie LKS „Redłovia” w Redle wzięło udział 12 drużyn z całego Powiatu Świdwińskiego: Sławoborze, Rąbino, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Łęgi oraz Redło. Gospodarzem i organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy Redłovia w Redle, prowadzony przez Prezesa Arkadiusza Pindę oraz pomysłodawcę Memoriału trenera Jarosława Króla. Gościem specjalnym była rodzina Państwa Banaszewskich – Pani Krystyna z synami Pawłem, Marcinem, a także ich bliscy. Zawody miały zaskakująco wysoki poziom. Po raz kolejny młodzi piłkarze z grup wiekowych: orlików i młodzików udowodnili, że o przyszłość polskiej piłki nożnej nie musimy się martwić.
Memoriał stał się również rodzinnym piknikiem i momentem, kiedy nie tylko mieszkańcy Redła i okolic, a całej Gminy Połczyn-Zdrój mogli usiąść przy wspólnym stole, odpocząć, pokibicować młodym piłkarzom, potańczyć, a co najważniejsze – wspomnieć postać Antoniego Banaszewskiego.
Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały smaczny posiłek, a wyróżniający się zawodnicy nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Drużyny otrzymały puchary, ale nie zabrakło statuetek, dyplomów oraz innych nagród. Wyróżniono najlepszych zawodników w grupach: „króla strzelców”, „najlepszego bramkarza”, „najlepszego zawodnika” oraz dodatkowo dla wyróżniających się zawodników dyplomy „Zachodniopomorski Talent ”.
Specjalne nagrody w postaci piłek ufundowali:
– Starosta Świdwiński Mirosław Majka – nagrody wręczył obecny na turnieju Wicestarosta Zdzisław Pawelec;
– Wiceburmistrz Połczyna-Zdroju Mirosław Pierz, który oficjalnie otworzył III edycję Memoriału, a także osobiście na zakończenie wręczał ufundowane nagrody i podziękował wszystkim za tak wspaniałą i dobrze przygotowaną imprezę.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych 2007-2010 oraz 2004-2006.
W kategorii 2007 -2010, tabela końcowa przedstawia się następująco:

I Miejsce – POMORZANIN II Sławoborze;
II Miejsce – POGOŃ I Połczyn-Zdrój
III Miejsce – POGOŃ II Połczyn-Zdrój
IV Miejsce – OLIMPIA II Brzeżno
V Miejsce – WICHER II Rąbino
VI Miejsce- REDŁOVIA II Redło
VII Miejsce – AP TECHNIK Świdwin

W kategorii 2004 -2007, tabela końcowa przedstawia się następująco:

I Miejsce – POMORZANIN I Sławoborze;
II Miejsce – OLIMPIA I Brzeżno
III Miejsce – WICHER I Rąbino
IV Miejsce – ŁĘGUSY Łęgi
V Miejsce – REDŁOVIA I Redło

Organizatorzy pragną gorąco i serdecznie podziękować instytucjom, fundatorom nagród oraz tym, którzy udzielili finansowego, technicznego i logistycznego wsparcia przy organizacji imprezy, a byli to:
– Urząd Miejski Połczyn-Zdrój,
– Starostwo Powiatowe Świdwin,
– MPGO w Wardyniu Górnym,
– FHU „ARAN” Artur Mikołajczyk,
– P.P.H.U „REDAN” Państwo Daniłowicz,
-PHU „GAMBIT” Damian Mróz,
– Net-Serwis Marek Kiełbowski,
– Prezes KOZPN Grzegorz Maciejasz,
– Społem PSS Związkowiec Prezes Ewa Majewska,
– Cukiernia Henryk Wilk,
– „Zahida” Kebab Świdwin,
– Państwo Aneta i Arkadiusz Pinda,
– Jarosław Król,
– Damian Jesiołowski;
– Dominik Jawilak,
– Maciej Małecki,
– Magdalena Białek.
Osobne słowa podziękowania należą się wszystkim zawodnikom LKS Redłovia w Redle , których zaangażowanie, operatywność oraz praca zasługują na słowa uznania, sędziom zawodów, a także wszystkim rodzicom, którzy nas wspierali.

 

Z wyrazami szacunku
Jarosław Król