Harcerze mile widziani w Połczynie-Zdroju

Od 22 do 24 lutego br. trwał trzeci już rajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej ,,Braciak”. Gmina Połczyn-Zdrój i Burmistrz Sebastian Witek wsparli to przedsięwzięcie.

Relacja oraz zdjęcia nadesłane przez 33 Drużynę Wędrowniczą „Leśna Brać”: Jest nam przeogromnie miło, że Połczyn-Zdrój gmina oraz Sebastian Witek Twój Burmistrz Połczyna-Zdroju udzielili nam pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia, najserdeczniejsze podziękowania ślemy w stronę naszych, lokalnych sponsorów, którzy z wielką chęcią pomogli i umożliwili stworzenie spotkania ponad 100 harcerzy z różnych środowisk. Współorganizatorom 1 SDH Delta im 1 SBS dziękujemy za zaangażowanie w nasz rajd. Gościliśmy na naszym rajdzie drużyny z miejscowości takich jak: 10 WDH Wataha z Pomierzyna, 47 SDW Pangea im. Szarych Szeregów w Szczecinku, 20 DH „Żwirki i Wigury” w Mirosławcu, 32 Drużyna Harcerska „Bizony” z Czaplinka, 27 Drużyna Starszoharcerska ,,Pestki” ze Złocieńca oraz 10 KDW Czarne Pantery z Koszalina.

PIĄTEK:
Nasi uczestnicy przyjechali do Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie – Zdroju, gdzie o godzinie 19 rozpoczął się apel, a następnie ognisko w PGU Sanatorium Gryf. Po zjedzonej pysznej kiełbasie zasponsorowanej przez Nadleśnictwo Połczyn, Lasy Państwowe harcerze ruszyli na grę nocną z punktami pełną szyfrów.

SOBOTA:
Po porannej toalecie oraz śniadaniu patrole zostały wypuszczone na trasę główną, której szlak prowadził przez Park Połczyński oraz trasę nadleśnictwa Połczyn ,,Dbając o figurę poznaję naturę”. Na uczestników czekało 6 punktów opierających się o fabułę ,,Zaginiony kapelusz Baden-Powella”.
Obiad w szkole po przebytej trasie był zdecydowanie przyjemnym punktem rajdu, po wędrówce jaką przebyli uczestnicy ciepły posiłek okazał się zbawienny. Na harcerzy po obiedzie czekały zajęcia popołudniowe, takie jak: stanowisko krótkofalowców, pierwsza pomoc, zajęcia plastyczne z zakresu tworzenia kartek z okazji DMB, malowanie karykatury Bi-Pi palcami, tworzenie własnych bransoletek z paracordu oraz pokaz rycerski. Nie zabrakło również na rajdzie tańczenia belgijki, śpiewogrania oraz zielonej nocy!

CZUWAJ!

Fot.Leśna Brać. Drugi od lewej-Burmistrz Połczyna-Zdroju
Fot.Leśna Brać
Fot.Leśna Brać