Hala prawie gotowa

Dobiega końca jedna z największych inwestycji zrealizowanych na terenie gminy Połczyn-Zdrój w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Budowa hali widowiskowo sportowej zakończy się w ciągu najbliższych tygodni.
Obiekt sportowy przeznaczony będzie do prowadzenia szkolnych zajęć sportowych, jednocześnie przystosowany do pełnienia funkcji ośrodka rekreacyjno-sportowego, organizowania imprez środowiskowych, uprawiania sportu przez okolicznych mieszkańców. Zaprojektowany jako budynek parterowy w technologii tradycyjnej niepodpiwniczony, jednoprzestrzenny z antresolą dla 295 widzów oraz trybuny składane na poziomie boisk dla ok.70 widzów oraz osób niepełnosprawnych. Budynek hali sportowej z zapleczem połączony będzie z budynkiem Gimnazjum Publicznego poprzez przejście.
Podstawowe parametry budynku: szerokość 28,94-39,44 m, długość 60,10 m, wysokość od terenu 5,10 m do 10,10 m. Powierzchnia zabudowy – 2108,0 m2, powierzchnia użytkowa – 2124,6 m2, kubatura- 16.555,0 m3, wysokość sali sportowej nad boiskami – 7,0 m do 7,2 m, nateżenie oświetlenia sali= 500-700 lx. Boisko główne sali – 24x44m z obrzeżami dla boisk o wym. do piłki ręcznej – 20x40m, koszykówki- 15x28m i siatkówki – 9x18m oraz tenisa- 10,97×23,77m. Podział areny 2 kotarami zwijanymi na 3 pola treningowe z boiskami poprzecznymi treningowymi. W obiekcie zaprojektowano 2 zespoły sanitarne przy sali głównej, pokoje dla trenerów, nauczycieli wf z węzłem sanitarnym, dwie sale pomocnicze: fitness/gimnastyka i siłownia z zespołami sanitarnymi, zespół wc ogólnodostępny dla zawodników. Ponadto zaprojektowano pomieszczenia magazynowe i techniczne.
Podłogi w sali sportowej i fitness z litego drewna dębowego lub bukowego na ruszcie drewnianym z systemem wentylacji mechanicznej. W pomieszczeniach pomocniczych wykładziny takie jak dla obiektów użyteczności publicznej i sportowej, antystatyczne, homogeniczne, twarde, trudno ścieralne, bez poślizgu. Budynek dostosowany będzie do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Hala prawie gotowa Hala prawie gotowa