Fundacja wspiera przyrodnicze projekty

Trzy świetlice wiejskie na terenie gminy Połczyn-Zdrój otrzymały dofinansowanie z Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie na realizację następujących programów wakacyjnych:

Świetlica Wiejska w Buślarach w terminie od 01 lipca do 14 lipca realizowany będzie projekt „Z PRZYRODĄ NA CZEŚĆ”. W projekcie będą brały udział dzieci i młodzież, która potrzebuje ciekawych i pożytecznych zajęć. Poprzez realizację zadań dzieci w prosty ale ciekawy sposób dowiedzą się jak łatwo chronić i dbać o przyrodę. Prace przy tworzeniu zacisznego „gaju” przy świetlicy sprawi im radość i dobrą zabawę. Praca nauczy dzieci, że działania dla siebie i otoczenia to dobre i satysfakcjonujące zajęcie . Powstanie zaciszne miejsce, gdzie w bezpieczny sposób będzie można się bawić, organizować spotkania przy ognisku . Świetlica na realizacje zadania otrzymała dotację w wysokości 2800,00zł.
Świetlica wiejska w Bronowie realizować będzie projekt „NASZA ŚWIETLICA OAZĄ ZIELENI” od 01 lipca do 14 lipca. Wakacyjny projekt skierowany jest na zintegrowanie lokalnej społeczności Bronowa, dzieci i młodzież uczestniczących w zajęciach będą zdobywać wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności w kierunku ogrodnictwa. Poprzez realizację tego projektu zostanie utworzona oaza zieleni wokół świetlicy wiejskiej, w której spotykają się mieszkańcy wsi . Na realizacji tego projektu skorzysta cała społeczność wsi a także inni ludzie , którzy będą przejeżdżać obok tego pięknie utworzonego miejsca. Zostanie poprawiony wygląd tego otoczenia świetlicy wiejskiej, poza tym dzieci i młodzież zyskają bezpieczne miejsce na przeprowadzanie różnych spotkań przy ognisku. Świetlica otrzymała dotację w wysokości 2683,00zł.
Świetlica wiejska w Czarnkowie realizować będzie projekt „ PRZYRODA OBOK NAS” od 16.lipca do 31lipca. W realizacji zadania brać będą udział dzieci i młodzież , która w okresie wakacji pozostaje w domu . Dzięki realizacji projektu , obok świetlicy powstanie ogród, praca przy nim nauczy dzieci, że działania dla siebie i otoczenia to dobre i satysfakcjonujące zajęcie. Młodsze dzieci zrealizują przedstawienie „Chrońcie nas” gdzie przebrane za kwiaty, drzewa, krzewy w prosty ale ciekawy sposób pokażą dorosłym jak łatwo chronić i dbać o przyrodę. Ogłoszony zostanie również konkurs plastyczny na wymarzony ogród , dzięki czemu rodzice dzieci uczestniczących w projekcie dowiedzą się jakie ogrody im się marzą. Świetlica otrzymała dotację w wysokości 2980,00zł.