Dziś Światowy Dzień Zdrowia

Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia obchodzone są 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w roku 1948. Co roku obchodzony jest pod innym hasłem, a celem akcji w tym dniu jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej zaniedbane obszary i problemy związane ze zdrowiem społeczeństw na świecie. To również dzień, w którym warto zauważyć i docenić starania, poświęcenie i zaangażowanie pracowników służby zdrowia.

Z tej okazji składamy  wszystkim pracownikom służby zdrowia z terenu gminy Połczyn-Zdrój najlepsze życzenia zadowolenia z efektów pełnionej służby, sukcesów zawodowych, zdrowia i wszelkiej osobistej pomyślności. Wykonując swoją pracę pełnią Państwo na co dzień szlachetną misję na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów, którym oferujecie nie tylko wysokie kompetencje zawodowe, ale także serdeczne relacje międzyludzkie.

 

Światowy Dzień Zdrowia 2015 stoi pod hasłem „Bezpieczeństwo Żywności” i jest okazją do przypomnienia i podkreślenia roli jaką zarówno rząd jak i rolnicy, producenci czy sprzedawcy, ale także każdy z nas, jako konsument, odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa tego, co trafia „z pola na nasz stół”.