Dni Połczyna-Zdroju – relacja

Z okazji Dni Miasta „Połczyn-Zdrój wszystkim przyjazny” 2013 wydany został biuletyn informacyjny poświęcony inwestycjom dofinansowanym ze środków UE zrealizowanym w okresie
programowania 2007-2013


Dni Połczyna-Zdroju 2013 - biuletyn Dni Połczyna-Zdroju 2013 - biuletyn Dni Połczyna-Zdroju 2013 - biuletyn Dni Połczyna-Zdroju 2013 - biuletyn


 

 W dniach 27-29 lipca 2013 odbyły się Dni Miasta „Połczyn-Zdrój wszystkim przyjazny”. Tegoroczne urodziny miasta dedykowane były połczyńskim przedsiębiorcom i podsumowaniu inwestycji zrealizowanych ze środków Unii Europejskiej.

Głównym dniem święta była sobota. Od godzin popołudniowych w parku zdrojowym czynny był połczyński jarmark, giełda staroci, oraz tańce i figle ze sztuką, a wszystko przy dźwiękach „Kapeli Solnej” z Kołobrzegu, która koncertowała pod pijalnią „Joasia”.

O godzinie 18.30 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Dni Miasta. Burmistrz Barbara Nowak przeprowadziła prezentację inwestycji zrealizowanych ze środków Unii Eurpoejskiej i podkreśliła, że gmina Połczyn-Zdrój pozyskała z funduszy pomocowych już około 100 mln złotych.

Znaczną część swojego wystąpienia burmistrz Barbara Nowak poświęciła połczyńskim przedsiębiorcom. Poinformowała, że na terenie gminy Połczyn-Zdrój zarejestrowanych jest około 1000 podmiotów gospodarczych, oraz zaznaczyła, że to właśnie przedsiębiorcy, niezależnie od skali prowadzonej działalności tworzą warunki do rozwoju Naszego Miasta.

W trakcie sobotniej uroczystości odbyło się przekazanie przez rodzinę Cychowskich nowego klucza do miasta, który został zamówiony przez połczyński samorząd. Chwilę później burmistrz Barbara Nowak i przewodniczący Rady Miejskiej Franciszek Pilip wykorzystali ten nowy atrybut władzy w kolejnym punkcie programu. Było to pasowanie na „Połczyniaczka” przedsiębiorców, którzy nie urodzili się ani nie mieszkają w Połczynie-Zdroju, a prowadzą na terenie gminy działalność gospodarczą. W ten sposób przedstawiciele samorządu podziękowali i wyrazili uznanie dla pracy przedsiębiorców.

Podczas uroczystości, krótki koncert wykonał Kameralny Chór Mieszany „Cantus” a chwilę później rozpoczął się quiz wiedzy o Połczynie-Zdroju, w którym 30 osób wygrało atrakcyjne nagrody.

Głównym punktem programu był koncert Sidneya Polaka, gwiazdy tegorocznych Dni Miasta. Przeboje, takie jak „Chomiczówka”, „Skuter” i „Otwieram wino” rozruszały połczyńską publiczność, która bez trudu nakłoniła artystę do bisowania.
Kolejne artystyczne występy miały miejsce w niedzielę, kiedy na deskach połczyńskiego amfiteatry zaprezentowały się kabarety „K2” i „Liquidmime”.