Dni Połczyna nad szachownicą

W dniu 20.07.2008 z okazji dni Połczyna Zdroju odbył się otwarty turniej szachowy którym wzięło udział 25 zawodników z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego miedzy innymi z Świnoujścia, Wolina, Międzyzdrojów, Trzebiatowa, Białogardu, Złocieńca, Czaplinka, Karlina oraz z Połczyna.
Zawodnicy walczyli o okazałe puchary i nagrody które ufundowali: Burmistrz Miasta Połczyna Zdroju Barbara Nowak, Starosta Powiatu Świdwińskiego Roman Kozubek, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Powiatowej Kazimierz Kławsiuć.
Zawody wygrał Tadeusz Twarogiel z Wolina, drugie miejsce zajął Wiesław Bućko z Redła, trzeci był Eugeniusz Szłapak z Złocieńca. Najlepszym zawodnikiem z Połczyna-Zdroju został Marcin Nadolczak, który uplasował się na piątej pozycji. Najlepszą juniorką została Sandra Chrzanowska z Redła a najlepszym juniorem Paweł Nowak z Białogardu. Jakub Rapand z Warszawy jako najmłodszy uczestnik turnieju otrzymał puchar ufundowany przez dyrektora Centrum Kultury panią Ewę Tokarską.
Uroczystego wręczenia nagród i pucharów dokonali: Wicestarosta Powiatu Roman Kozubek, Wiceburmistrz Połczyna Zdroju Danuta Kozik, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Powiatowej Kazimierz Kławsiuć oraz dyrektor Centrum Kultury w Połczynie Zdroju Ewa Tokarska. Fundatorami nagród był Urząd Miasta i Gminy w Połczynie-Zdroju i Starostwo Powiatowe w Świdwinie.
Turniej zorganizowli aktywni działacze sportowi, członkowie klubu szachowego Caissa w Połczynie panowie Adam Batura i Ryszard Kowalczyk a nad sprawną obsługą komputera przy kojarzeniu par czuwała pani Marta Szymańska. Wszyscy uczestnicy turnieju wywieźli z Połczyna miłe wrażenia i obiecali sobie spotkanie za rok.