Długowieczni z Połczyna przyciągają inwestycje

Są pierwsze efekty ujawnienia informacji o nadzwyczajnej liczbie osób długowiecznych w Połczynie-Zdroju. Wzrosło zainteresowanie inwestowaniem w gminie.

Pod koniec kwietnia br. odbyło się spotkanie Burmistrza Sebastiana Witka z Adamem Stadnikiem, potencjalnym inwestorem zamierzającym stworzyć w mieście kompleks uzdrowiskowy dla seniorów z kraju i zagranicy, wraz z zespołem hotelowo – rehabilitacyjnym. Towarzyszył mu pełnomocnik Edward Sak oraz Michał Wąsik, członek Zarządu Asset Investment Sp. z o.o. SK. Ratusz reprezentował również Jacek Brzozowski, Sekretarz Gminy i rzecznik prasowy Burmistrza.

Podczas spotkania wstępnie omówiono koncepcję przedsięwzięcia. Pierwsze efekty mogą być widoczne w przyszłym roku. W tej chwili trwa szeroka analiza ekonomiczno-organizacyjna. Inwestycja może pozytywnie wpłynąć na prestiż Połczyna-Zdroju jako kurortu uzdrowiskowego oraz wygenerować dużą liczbę miejsc pracy.

Asset Investment świadczy profesjonalną i kompleksową obsługę firm oraz zarządzania projektami inwestycyjnymi. Obsługuje projekty w najlepszych lokalizacjach w Polsce.

Przypomnijmy, że w Połczynie-Zdroju niezidentyfikowany czynnik środowiskowy powoduje, że dożycie stu lat jest kilkaset procent bardziej prawdopodobne, niż gdzie indziej. W marcu 2019 roku w gminie naliczono aż 113 osób w przedziale wiekowym 91 – 100 lat. Jeśli dodać do tego 90-latków, będą to aż 143 osoby! W większości pozostałych gmin województwa w tej grupie wiekowej żyje z reguły 20- 30-kilka osób.

Połczyn-Zdrój to także gmina uzdrowiskowa z kilkusetletnią tradycją. Ostatnia kontrola polskich uzdrowisk dokonana przez NIK wyróżniła uzdrowiska Połczyn, Kołobrzeg i Kamień Pomorski (wszystkie z pomorza zachodniego). Jako jedyne w kraju wykorzystywały naturalne surowce lecznicze pochodzące wyłącznie z obszaru własnych uzdrowisk. Dobrą ocenę potwierdzają też kuracjusze wypoczywający w Połczynie-Zdroju.