„Czyste powietrze” w debiucie

W Urzędzie Miejskim w Połczynie-Zdroju 10 kwietnia 2019 r. pierwszy wniosek w ramach programu „Czyste powietrze” został poprawnie wypełniony i wysłany w formie elektronicznej.

Wniosek skierowano do Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Po wstępnej weryfikacji oczekuje na  kolejne etapy akceptacji, zmierzające do uzyskania wnioskowanej dotacji na wymianę pieca i termomodernizację.

Pomocy przy wypełnianiu wniosków udziela Katarzyna Staszków-Rotuska z Referatu Ochrony Środowiska połczyńskiego UM. W każdy poniedziałek i w każdą środę w godzinach od 11.00-13.00 będzie można z takiej pomocy skorzystać. Zapraszamy do pokoju 01A (parter), tel.: (94) 36 66 134.

O Programie Czyste Powietrze

Rządowy Program „Czyste powietrze” obejmuje zabudowę jednorodzinną i ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Gmina Połczyn-Zdrój w ramach programu „Czyste powietrze” uruchomiła pomoc przy elektronicznym wypełnianiu wniosków. Można wymienić piec na ekologiczny i zrobić termomodernizację. Więcej: https://www.wfos.szczecin.pl/aktualnosci-czyste-powietrze.html