Chór poznańskich medyków zaśpiewał w Podhalu

W dniu 8 stycznia 2011 roku w kinie „Podhale” odbył się Koncert Noworoczny Burmistrz Połczyna-Zdroju. W tym roku przed połczyńską publicznością wystąpił Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki.
Chór istnieje od 1959 roku i tworzą go studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innych wyższych uczelni miasta Poznania. Wielokrotnie występował w cyklicznych koncertach „Poznańskie Spotkania Chóralne”, „Musica Sacra”, „Biesiady Chóralne”, „Koncerty Targowe”, „Pedagodzy i ich chóry” i innych. Współpracuje z wieloma orkiestrami, koncertował dla papieża Jana Pawła II w Watykanie oraz dla belgijskiej pary królewskiej i prezydenta Węgier. Chór jest laureatem 17 czołowych nagród i wyróżnień konkursów i festiwali chóralnych na całym świecie. Odbył szereg podróży artystycznych, podczas których wykonywał wielkie dzieła, m.in. Requiem Mozarta.
Od 1982 roku dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest prof. Przemysław Pałka, wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej, również dyrektor artystyczny „Polonijnego Lata” w Koszalinie.
Podczas ponad dwugodzinnego występu w Połczynie-Zdroju śpiewacy z Poznania wykonali kilka kolęd oraz kilkanaście utworów o charakterze karnawałowym. Koncert bardzo przypadł do gustu połczyńskiej publiczności – sala kina „Podhale” wypełniła się do ostatniego miejsca, a po gromkich oklaskach zespół kilkakrotnie bisował. (tch)