Amazonki na Spartakiadzie w Koszalinie

Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka” zorganizował po raz szósty Regionalną Spartakiadę Amazonek Województwa Zachodniopomorskiego. Impreza odbyła się 28 maja (sobota) w godz. 10 – 14, na terenie „Sportowej Doliny” w Koszalinie.
Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi jak również mobilizację do aktywnego trybu życia, poprzez wspólne rozgrywki i zabawę. Jest to również świetna okazja do integracji środowiska Amazonek ze społeczeństwem lokalnym, pokazanie, że z chorobą można żyć godnie nie wstydząc się jej. Spartakiada to duma, radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu zachorowania można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu.
W spartakiadzie wzięły udział drużyny cztero osobowe ze wszystkich klubów w województwie wraz z kibicami. W sumie na spartakiadzie wystąpiło 17 klubów, m.in. ze Słupska, Piły, Świdwina, Kołobrzegu, Gdańska, Wałcza, Szczecinka i Szczecina. Ponieważ zawodniczki to kobiety, które mają ograniczone możliwości wysiłkowe i ruchowe, rywalizacja sportowa ogranicza się do konkursów rekreacyjnych m. in. rzut kółkiem ringo na paliki, rzut woreczkami do koła, rzut piłeczkami do kosza.
Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” wróciło do domu pozytywnie naładowane energią ponieważ w kwalifikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce. Pragniemy szczerze podziękować za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu na spartakiadę do Koszalina. Dzięki:
– Panu Staroście Mirosławowi Majka i Starostwu Powiatowemu w Świdwinie,
– Panu Wójtowi Zdzisławowi Pawelec i Gminie Świdwin
mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie.

Przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka” mieści się na ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 – 14.15. Dodatkowych informacji udziela pracownik biura pod nr tel. 792 401 431
ZAPRASZAMY
Opracowanie i zdjęcia Aneta Ogińska