Akcja o bezpieczeństwie przy dźwiękach dobrej muzyki

W dniach 22 i 23 listopada odbył się II Połczyński Festiwal Muzyki pod hasłem „Pyziole”. Miastem zatrzęsły dobre dźwiękowe wibracje kapel z całej Polski, po to by ostrzegać młodych ludzi przed brakiem wyobraźni na drodze, wspominać Michała i dobrze się bawić.

Historia Festiwalu sięga 2010 roku, gdy jeden z naszych młodszych kolegów – muzyk, wolontariusz, zginął w tragicznym wypadku samochodowym na tydzień przed zaplanowanym koncertem muzycznym. Organizatorzy wspólnie z rodziną podjęli decyzję o poświęceniu go pamięci Michała. Tak narodził się Festiwal Muzyki pod hasłem „Pyziole”.

Co roku w wypadkach ginie zbyt wielu młodych ludzi, a statystyki­ jak zawsze przerażające.
Ten festiwal był przede wszystkim dobrą zabawą, a także zwróceniem uwagi na problem
bezpieczeństwa na drogach.

Sukces pierwszego festiwalu przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do pierwszego etapu w 2012 r. zgłosiło się 24 kapele z całego kraju. W finałowych
przesłuchaniach nagroda główna powędrowała do Poznania z kapelą OmnimOdO.

Na tegoroczną edycję zgłosiły się 34 kapele z całej Polski. Festiwal w tym roku urósł także do dwóch dni,podczas których zagrało 14 kapel, w tym 10 przeglądowych i 4 kapele zaproszonych gości. Odbył się również happening współorganizowany przez policję i straż pożarną, podczas którego przeprowadzono inscenizację działań ratunkowych na miejscu powypadkowym.
Wśród zespołów, które wzięły udział w przeglądzie – jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Nagroda główna – zespół Scylla
Nagroda specjalna im. Michała Pyziaka – zespół Godbite
Nagroda publiczności – zespół Scylla
Rezydencja na Woświn Rock Festiwal – zespół Scylla
Rezydencja na festiwal Odkryj Muzykę – zespół OilStains

Organizatorami były stowarzyszenia „PiK” i „Niezywkły Połczyn”. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, bez których wydarzenie nie miałoby miejsca,a są to:
Hotel Polanin, Eko­Fiuk, Urząd Miejski w Połczynie – Zdroju, Sanatorium Marta, BrowarFuhrmann, Redan, Apteka przy Placu Wolności, Bank PKO, Mentor, Bank Spółdzielczy, Gminne Spółdzielnie, Beton Atak, Pracownia Protetyczna M. Chudek, Hurtownia MB Sobótka , Fabryka Zespołów, Bank WBK, Portal Odkryjmuzykę.