Uroczyste Podsumowanie XX Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin województwa Zachodniopomorskiego

W dniach 5 – 7 grudnia 2014r w Międzyzdrojach odbyło się Uroczyste Podsumowanie XX Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin województwa Zachodniopomorskiego organizowane przez Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej.

Gmina Połczyn – Zdrój od początku co roku bierze udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, a od VI lat w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym celem jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. W Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy. Rywalizacja odbywa się na poziomie województw, miast, gmin, miast i gmin w VI grupach , które zależą od ilości mieszkańców.

Gmina Połczyn – Zdrój w grupie IV , czyli od 15 do 40 tys. mieszkańców, zajęła 2 miejsce za województwie Zachodniopomorskim, za Pyrzycami i przed Drawskiem Pomorskim. W ogólnopolskiej klasyfikacji Połczyn – Zdrój uplasował się na 15 pozycji i zdobył nagrodę w wysokości 3 tys. złotych. Podczas gali Barbara Nowak Burmistrz Połczyna – Zdroju z rąk Wiceprezesa ZZTKKF otrzymała statuetkę za zajęcie II miejsca w województwie Zachodniopomorskim.

Na przełomie 20 lat Gmina Połczyn – Zdrój wielokrotnie zajmowała czołowe miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

fot. Bernadetta Klimczak